PRŮVODCE STEZKAMI MAPY STEZEK DOPORUČENÉ ODKAZY KONTAKTUJTE NÁS
STEZKY
ZDRAVÍ
V PLZEŇSKÉM
KRAJI
česky english deutsch

Navigace na stezkách zdraví

Uživatelé projektu Stezky zdraví v Plzeňském kraji mají možnost využít map, které jsou součástí brožur vydaných v rámci projektu. Tyto mapy zachycují vybranou lokalitu spolu se všemi trasami dané lokality. Jednotlivé trasy jsou vyznačeny šipkou a číslem označujícím číslo trasy. Popis přírodních a historických zajímavostí v okolí jednotlivých tras je uveden v následující kapitole. Podrobnější mapu jednotlivých tras můžete vytisknout pomocí odkazu "Mapy stezek" v horním menu.

Pro navigaci na vytyčených trasách můžete využít také svých mobilních telefonů s GPS navigací. Soubory definující jednotlivé trasy naleznete v sekci "Mapy stezek". Jedná se o soubory ve formátu .gwc . Pokud ve vašem mobilní telefonu nemáte příslušný software, který s těmito soubory pracuje, doporučujeme vám nainstalovat nekomerční navigační program WhereYouGo prostřednictvím zadáním názvu programu v aplikaci Obchod Play (pro operační systém Android) či WhereIgo v App Store (pro operační systém iOS).

Po instalaci programu do vašeho telefonu již zbývá si do něj nahrát vámi vybranou trasu- klikněte na název souboru požadované trasy s příponou .gwc a uložte jej do adresáře WhereYouGo na vaší paměťové kartě, kde je tento program nahrán. Navigační soubor .gwc se nazývá “Cartridge“.

Návod pro navigaci po Stezkách zdraví:

  1. Spusťte svůj navigační program (případně WhereYouGo).
  2. Klikněte na “Start“.
  3. Zvolte vybranou “Cartridge“, zobrazí se obecné informace.
  4. Klikněte na “Start“.
  5. Klikněte na “OK“.
  6. Zvolte “Mapa“ a program Vás bude navigovat vzdušnou čarou přímo k místu, kde začíná vybraná trasa, zároveň zobrazí jeho vzdušnou vzdálenost. Máte možnost vybrat také navigaci formou kompasu – pokud zvolíte volbu “Navigovat“.
  7. Vždy, když dorazíte do místa, kam vás program naviguje, ozve se zvukový signál a obdržíte další instrukce (kam zabočit, případně jaké cvičení je doporučené provést či jaké zajímavosti se v blízkosti nacházejí). Po potvrzení přečtení zobrazených instrukcí budete navigování do dalšího bodu.
  8. Pokud v průběhu trasy potřebujete navigování přerušit, máte možnost uložit Cartridge (“uložit hru“) a v daném bodě následně pokračovat. Pokud zvolíte možnost neukládat, potom bude navigování zahájeno opět od počátečního bodu.
  9. Doporučujeme, a to nejen pro případ, že nebude fungovat on-line stahování mapových podkladů, stáhli do svého mobilního telefonu (případně na jeho paměťovou kartu) také off-line vektorovou mapu, kterou budete moci využít bez ohledu na dostupnost datových služeb atd. Aktualizované vektorové mapy jsou k dispozici ke stažení například na http://osm.paws.cz/. Soubor mapy potom v programu WhereYouGo nastavíte na hlavní stránce pomocí odkazu „Mapa“, následně zvolte tlačítko nastavení na telefonu, následně „Více“ a „Soubor mapy“, kde přiřadíte vámi uložený mapový soubor.

Pokud lokalitu, do které se chystáte vydat, dobře neznáte, doporučujeme vám nespoléhat výhradně na techniku a vzít s sebou mapu z této brožury nebo vytisknout mapu požadované trasy z pomocí odkazu "Mapy stezek" v horním menu této stránky.

PRŮVODCE STEZKAMI MAPY STEZEK DOPORUČENÉ ODKAZY KONTAKTUJTE NÁS

 

Tento projekt Stezky zdraví v Plzeňském kraji je spolufinancován Evropskou unií.